Skočite na vsebino strani

Silomeri

Prenos
Obremenitveni obseg
  • 5 N - 2.500 kN (kvazistatično)
  • 1 kN - 1000kN (dinamično)
Razred točnosti
  • ISO 7500:-1
  • ASTM E4

Primerjave silomerov Zahteve Prednosti in lastnosti Značilnosti natančnosti Izbirna dodatna oprema

Na področju preskušanja materialov se silomer uporablja za karakterizacijo mehanskih lastnosti materiala z merjenjem sile, potrebne za deformacijo ali zlom materiala. Senzorji silomera pretvorijo silo fizične količine v električno napetost, ki jo je nato mogoče izmeriti. Silomeri se lahko uporabljajo za natezne, tlačne in upogibne preskuse, pa tudi za torzijske in ciklične preskuse.

Zaradi pogosto ekstremnih in raznolikih zahtev pri preskušanju materialov je silomer srce preskusnega sistema. Po naravi zagotavlja predpogoj za zanesljive rezultate preskusa, ki jih je mogoče razlagati. Da bi zagotovili, da je ta osrednja komponenta optimalno integrirana v sistem preskušanja, je ZwickRoell razvil in izdelal lastno patentirano serijo silomerov Xforce, ki izpolnjuje najvišje zahteve glede natančnosti in robustnosti.

Silomeri v primerjavi
Xforce Precision P High-precision HP High-precision HP+ 1 K K+ 1 Visoko zmogljivi Dinamični 2
Nazivna sila
Fnom
5 N do 150 kN 5 N do 10 kN 5 N do 10 kN 10 kN do 250 kN 10 kN do 250 kN 330 kN do 2.500 kN 1 kN do 1.000 kN
Razred točnosti 1 od x % Fnom 0,4 % 0,2 % 0,1 % 0,2 % 0,1 % Od 0,2 % Fnom Od 0,4 % Fnom
Razred točnosti 0,5 2 % 1 % 0,1 % 1 % 0,1 % Od 1 % Fnom Od 1 % Fnom
Aplikacije Kvazistatični Kvazistatični Kvazistatični Kvazistatični Kvazistatični Kvazistatični Kvazistatični preskusi in preskusi utrujanja


1 Silomeri plus imajo širši obseg meritev, v katerem je umerjanje veljavno.
2 Dinamični silomer Xforce je opremljena z integriranim merilnikom pospeška (od 5 kN).

Zahteve silomera

Zahteve silomera

Meje osne sile
Prečne sile
Temperatura
Upogibni momenti
Navor

Meje osne sile

Meje osne sile ter meje in območja sile v smeri merilne osi silomera. Prekomerna sila v smeri merilne osi silomera lahko povzroči omejeno merilno natančnost in trajno deformacijo silomera.

Silomer Xforce lahko prenese 300 % nazivne sile brez mehanske okvare in do 150 % brez ničelnega odmika. Z edinstvenim sistemom elektronske identifikacije v silomeru naša programska oprema za preskušanje testXpert samodejno prepozna silomer in njegove lastnosti ter nastavi ustrezne meje sile in premika za preskus.

Prečne sile

Prečne sile so zunanje sile, ki delujejo na pritrdilno površino merilnika napetosti pravokotno na preskusno os. Te sile lahko negativno vplivajo na rezultate preskusa.

Naši silomeri Xforce (HP in K) so zasnovani in izdelani za preskuse, ki so izpostavljeni prečnim silam. Prečna sila, enaka 10 % nazivne sile, povzroči odstopanje le ±0,02 % izmerjene vrednosti.

Temperatura

Temperaturna nihanja na silomeru lahko povzroči deformacijo in vpliva na rezultat preskusa.

Zlasti naši silomeri Xforce HP in K imajo vgrajeno funkcijo temperaturne kompenzacije.

Upogibni momenti

Upogibni momenti nastanejo, ko se prečna sila pojavi zamaknjeno zaradi vzvoda ali ko se osna sila uporablja zamaknjeno zaradi ekscentričnosti.

Silomeri Xforce so zasnovani tako, da zmanjšajo upogibne momente na minimum. Deformacijski elementi kažejo visoko upogibno togost pod naloženimi prečnimi silami, upogibnimi momenti ali navori.

Navor

Če prečna sila ne vpliva neposredno na merilno os, se ustvari navor. Navori se ustvarijo s preskusno napravo ali vzorcem, na primer pri preskušanju vijačnih vzmeti.

Pri silomerih Xforce navor ustreza 0,2 % (P in HP) ali 0,005 % (K) nazivne sile na mm za vsak mm vzporednega odmika.

Videoposnetki: Xforce silomer

Robusten in zelo natančen. Ne verjemite nam na besedo. Prepričajte se sami!

Prednosti in značilnosti silomera Xforce

Prednosti in značilnosti silomera Xforce

Edinstvena lastnost samoidentifikacije
Tovarniško umerjanje v skladu s standardi
Izjemna linearnost
Veliko merilno območje s silomerom
Robusten in zanesljiv
Preprosta, hitra in natančna montaža čeljusti
Hitra menjava silomera

Edinstvena lastnost samoidentifikacije

Prihranite čas, preprečite napake in bodite prepričani, da je vaš silomer zaščiten.

  • Ko je priključen, se vrsta in lastnosti silomera, vključno z omejitvami sile in hoda, samodejno uvozijo in identificirajo z našo programsko opremo za preskušanje testXpert.
  • Potreba po ročnem vnosu teh informacij je odpravljena, kar preprečuje morebitne napake pri vnosu uporabnikov.
  • Kritični podatki, kot so pogoji preobremenitve senzorja in datum nastanka, se zabeležijo v pomnilnik identifikacijskega sistema.

Tovarniško umerjanje v skladu s standardi

Zanesite se na natančnost svojega silomera!

  • Certificirano tovarniško umerjanje po ASTM E4 in ISO 7500
  • Pred odpremo je vsak silomer umerjen s celotnim preskusnim sistemom, vključno s pogonom ter merilno in krmilno elektroniko.
  • Podatki o umerjanju so dokumentirani v potrdilu o tovarniškem umerjanju, ki je priloženo dobavi silomeru.
Več o ISO 7500-1 / ASTM E4

Izjemna linearnost

Povečajte vrednost rezultatov svojih preskusov!

Linearnost ali nelinearnost označuje napake silomera v celotnem območju delovanja.

ASTM E4 določa, da relativno odstopanje prikaza ne sme biti večje od 1 % izmerjene vrednosti (običajno od 1 % do 100 % nazivne sile silomera):

  • Silomeri Xforce HP v Xforce K: največje odstopanje prikaza je 1% izmerjene vrednosti od 0,1% nazivne sile in 0,25% izmerjene vrednosti od 0,4% nazivne sile
  • Silomer Xforce Dynamic: največje odstopanje prikaza je 1% izmerjene vrednosti od 0,5% nazivne sile in 0,5% izmerjene vrednosti od 1% nazivne sile

ISO 7500-1 določa razrede točnosti od 0,5 do 3, pri čemer najpogostejše umerjanje strojev za preskušanje materialov ustreza razredu 1:

  • Silomer Xforce izpolnjujejo vseh pet meril ISO 7500-1, razred točnosti 1 in razred točnosti 0,5.

Veliko merilno območje s silomerom

Potreba po nakupu in umerjanju več silomerov je običajno nepotrebna!

  • Pokrijte več aplikacijskih zahtev z enim samim silomerom, ki ima merilno območje od 0,1 % do 100 % nazivne sile silomera.
  • Na razpoložljivo merilno območje ne vplivajo pritrjene preskusne naprave ali uteži za čeljusti do 45 % nazivne sile.

Robusten in zanesljiv

Preskušajte z zaupanjem!

  • Integrirana zaščita pred preobremenitvijo
  • Preskusna programska oprema testXpert vam omogoča nastavitev omejitev sile, zaradi katerih se sistem za preskušanje samodejno izklopi.
  • Omejevalniki programske in strojne opreme omejujejo razpon gibanja prečke in ščitijo vaše silomere in preskusna orodja.
  • Silomeri Xforce lahko prenesejo obremenitve do 300 % nazivne sile brez zloma in do 150 % nazivne sile brez ničelnega odmika. Zato funkcije zaščite pred preobremenitvijo, kot so prednapeti vzmetni sklopi, mehanski omejevalniki ali vodila za absorpcijo bočne sile, običajno niso potrebni.
Delajte na dveh preskusnih območjih z enim silomerom s pritrdilnimi čepi

Preprosta, hitra in natančna montaža čeljusti

Enostavne spremembe in poravnava preskusnih napeljav

  • Vsak silomer je opremljen s čepom za natančno prileganje, tako da je mogoče čeljusti in preskusna orodja vstaviti hitro, brez zračnosti in optimalno poravnati s preskusno osjo.
  • Referenčni položaji (npr. razdalja preskusnega vpenjala) so nastavljeni samo enkrat in shranjeni v programski opremi za preskušanje testXpert.
  • Silomer Xforce K ima izbirni pritrdilni čep, ki omogoča uporabo na dveh preskusnih področjih.
  • Dinamični silomeri Xforce imajo vedno prirobnične povezave, ki zagotavljajo dinamično odpornost proti utrujanju.

Hitra menjava silomera

Prihranek časa z uporabo več silomerov na istem stroju

Pri uporabi več silomerov ali v primeru pogostih menjav silomerov priporočamo možnost »povezave prek montažnega čepa«. Z montažnim čepom lahko povežete drug silomer z obstoječim silomerom v preskusnem sistemu na enak način, kot bi pritrdili na obstoječ silomer. Namesto da bi silomer privili ali izklopili vsakič, ko ga je treba zamenjati, originalni silomer ostane na mestu in mu je dodan pritrdilni vijak. Ta možnost nudi naslednje prednosti:

  • Kabli niso po nepotrebnem obremenjeni s privijanjem in odvijanjem
  • Večja prilagodljivost in prihranek časa
  • Takojšnja poravnava s preskusno osjo

Kako deluje silomer?

Najpogostejši industrijski silomer je merilnik napetosti. Deluje s pomočjo mehanskega deformacijskega elementa, na katerega so v obliki merilnega mostu pritrjeni merilniki napetosti.

Ko na silomer deluje sila, se mehanski element, na katerega je pritrjen merilnik napetosti, elastično deformira. Deformacija v obliki mehanskega raztezka in tlačenja povzroči, da se merilnik napetosti raztegne ali stisne. To spremembo upora, povezano z obremenitvijo (in torej odvisno od sile), merilna elektronika pretvori v merilni signal in ga obdela.

Tlačni silomer meri tlačne sile in je običajno nameščen pod preskusno napravo. Natezni silomer meri natezne sile.

Natančnost silomera

Natančnost silomera se določi z uporabo merilne napake. Manjša kot je merilna napaka, natančnejši je silomer. Najpogostejša specifikacija natančnosti je linearnost (ali nelinearnost).

Linearnost (ali nelinearnost)
Histereza
Ponovljivost
Razpon nihanja temperature in ničelna točka
Grafični prikaz linearnosti silomera

Linearnost (ali nelinearnost)

1 Izvedba 2 Obremenitev 3 Ničelna prilagoditev 4 Ocenitev moči 5 Nelinearnost 6 Histereza

Linearnost je matematično razmerje, ki ga predstavlja ravna črta. V primeru silomera je to razmerje med uporabljeno silo in rezultatom senzorja. Natančnost silomera je običajno prikazana v obliki ±x% prikazane vrednosti.

Primer: 1000 N Xforce HP+ je umerjen v razredu 0,5. Natančnost je ±0,5 % prikazane vrednosti silomera od 1 N do 1000 N. 1 N je mogoče izmeriti z natančnostjo ± 0,005 N.

Histereza

Histereza je opredeljena kot največja razlika med dvema odčitkoma silomeroma za enako uporabljeno obremenitev, pri čemer se en odčitek dobi s povečanjem obremenitve od nič, drugi pa z zmanjšanjem obremenitve glede na največjo nominalno obremenitev silomera.

Ponovljivost

Največja razlika med odčitki silomera pri ponavljajočih se obremenitvah pod enakimi obremenitvami in okoljskimi pogoji.

Razpon nihanja temperature in ničelna točka

Sprememba moči ali ničelne točke zaradi spremembe temperature silomera.

Izvedite več o tem, kako vam lahko naši silomeri pomagajo rešiti vaše izzive preskušanja.

Obrnite se na naše strokovnjake - z veseljem vam bomo odgovorili na vsa vaša vprašanja.

Kontaktirajte nas

Izbirni dodatki silomera

Naprava Daily Check

Naprava Daily Check se uporablja za redne preglede silomerov do 500 N s pomočjo primerjalnih vrednosti, ki so bile izmerjene po ponovnem umerjanju/nastavitvi. Naprava je sestavljena iz dveh referenčnih standardov (glavni/pomožni).

  • Implementacija napeljav in programske opreme na poljubnem številu strojev s preprosto namestitvijo in odstranitvijo.
  • Odkrivanje sistematičnih napak v tlačni in natezni smeri v silomeru.
  • Zanesljivi rezultati preskusa: Izvajanje preverjanj med rednim umerjanjem zagotavlja, da pretvornik silomera ne vsebuje sistematičnih napak.
  • Rezultati dnevnega preverjanja so dokumentirani v poročilu testXpert.
  • Sledljivost: Vsi varnostno kritični preskusi imajo posebne zahteve glede sledljivosti in dokumentacije. Z našo programsko opremo za preskušanje ZwickRoell lahko skrbnik določi, kaj naj se zabeleži in za katere operacije in dogodke je treba dodati utemeljitve.

Sistem za merjenje obremenitve Xforce z enoto za obvod obremenitve

Silomeri z obtočno enoto so še posebej primerni, kadar:

  • Preskusi se izvajajo pri visoki preskusni hitrosti, saj tukaj obstaja možna nevarnost, da nastavljene meje sile ne reagirajo dovolj hitro.
  • Preskusi potekajo z majhno razdaljo med preskusnimi orodji ali s kratkimi potovalnimi razdaljami; zato je tudi posebej primeren za preskušanje vzmeti in komponent.

Za preskuse v tlačni smeri so silomeri Xforce HP zaščiteni z mehansko zaščito pred preobremenitvijo in integrirano enoto za obvod obremenitve.

  • V primeru mehanske preobremenitvene zaščite, jo mehanska zaustavitev blokira, preden doseže največjo dovoljeno mejno silo silomera. S tem preprečite kakršno koli poškodbo silomera zaradi preobremenitve.
  • Vgrajena obvodna enota ščiti celotno preskusno napravo: Od praga sile 120+6/-4% Fnom se obstoječa sila prenese na več vzmeti. Posledično celotna preskusna ureditev obide obremenitev. Ta obvod obremenitve preprečuje povečanje sile v silomeru, ki bi povzročilo preobremenitev ali celo uničenje.

Primeri preskusnih strojev, ki uporabljajo silomere

Prenosi za silomer

Ime Vrsta Velikost Prenesi
  • Produktne informacije: Xforce K silomer PDF 3 MB
  • Produktne informacije: Xforce HP silomer PDF 383 KB
  • Produktne informacije: Xforce HP+ in Xforce K+ silomeri PDF 3 MB
  • Produktne informacije: Silomeri 330 kN - 2.500 kN PDF 244 KB
  • Produktne informacije: Xforce silomer, dinamika PDF 314 KB
  • Produktne informacije: Sistem za merjenje obremenitve Xforce z enoto za obvod obremenitve PDF 389 KB
  • Dnevni pregled PDF 750 KB

Pogosto zastavljena vprašanja

Senzor silomera deluje s pomočjo mehanskega deformacijskega elementa, na katerega so v obliki merilnega mostu pritrjeni merilniki napetosti. Ko na silomer deluje sila, se mehanski element, na katerega je pritrjen merilnik napetosti, elastično deformira. Deformacija v obliki mehanskega raztezka in tlačenja povzroči, da se merilnik napetosti raztegne ali stisne. To spremembo upora, povezano z obremenitvijo (in zato silo sorazmerno), merilna elektronika pretvori v merilni signal in ga obdela.

Silomer pretvori sile, ki jih povzroči napetost, tlačenje ali torzija, v električni signal, ki ga je mogoče izmeriti, brati in zabeležiti.

Glavna komponenta silomera je mehanski deformacijski element, na katerega so pritrjeni merilniki napetosti.

Merilnik napetosti je senzor, ki meri deformacijo, ki jo povzroči sprememba električnega upora. Pri preskušanju materialov se merilniki napetosti uporabljajo v silomeru.

Silomer se uporablja za merjenje sile, ki deluje na senzor. Uporabljajo se za določanje tlačnih ali nateznih sil, primerni pa so tudi za dinamične preskusne naloge.

Vrh